Hotel Thermia Palace oslavuje 110 rokov

Hotel Thermia Palace oslavuje neuveriteľných 110 rokov. Hotel patrí azda k najznámejším kúpeľným domom kúpeľov Piešťany. Nechajte sa aj vy očariť krásnou secesnou architektúrou a luxusom prvého päť hviezdičkového hotela na Slovensku, ktorý svoje brány otvoril po prvýkrát v roku 1912.

Narodeninový program v Thermii Palace

Pri príležitosti narodenín hotela Thermia Palace kúpele Piešťany pripravili špeciálny víkendový pobyt s bohatým narodeninovým programom navyše.

29. apríla 2022 sa môžete tešiť na vystúpenie umeleckého súboru Lúčnica. 30. apríla vás históriou hotela prevedie skúsený sprievodca, ktorý vám okrem iného predstaví aj slávnu bahennú kuchyňu, kde sa vyrába liečivé bahno. O 17:30 začína Galavečera v Grand Restaurant so živou hudbou, špeciálnymi hosťami a polnočným prekvapením. 1. máj 2022 sa bude podávať Nedeľný brunch so živou jazzovou hudbou.

Narodeniny ukončí ako inak krájanie 110 metrov dlhej torty na Kolonádovom moste v sprievode živej hudby. Rozhodne sa máte na čo tešiť.

História Thermie Palace sa začala písať v roku 1912

Hotel Thermia Palace spolu s kúpeľmi Irma nechal postaviť vtedajší nájomca kúpeľov Alexander Winter . So stavbou sa začalo na jeseň roku 1910. Thermia Palace mala byť na tú dobu najmodernejší hotelový a liečebný komplex v strednej Európe. Slávnostné prebehlo 1. mája 1912.

Traja cisári, obraz Alfonza Muchu či slávne osobnosti v Thermii Palace

Po otvorení v roku 1912 patrila Thermia Palace s Irmou k najluxusnejším hotelom s vysokou úrovňou hotelových, kúpeľných a zdravotníckych služieb. Zavedené tu boli najmodernejšie novinky v kúpeľnej starostlivosti.

Na základe toho tu bývali alebo sa tu liečili také významné osobnosti ako cisári, indickí maharadžovia, slávni umelci, vojvodcovia, kniežatá, diplomati i podnikatelia. Cisár Wilhelm I. a Karol IV., cár Ferdinand sa v Thermii Palace stretli, aby rokovali o ďalšom vedení vojny.

Liečil sa tu napríklad aj parížsky policajný prefekt Franz Lehár, Oskar Nedbal, Mikuláš Schneider-Trnavský, Fjodor Šaljapin, ruská šľachtičná Oľga Romanovová, Vlasta Burian, Eduard Beneš, Jan Masaryk a mnohí ďalší.

Hotel Thermia Palace v kúpeľoch Piešťany zachytený na historickej fotografii

Okrem toho samotný hotel patrí k jedným z klenotov secesnej architektúry. Slávny secesný maliar Alfonz Mucha z vďaky piešťanským kúpeľom daroval obraz pod názvom Buď pozdravený, požehnaný prameň zdravia. Obraz Mucha namaľoval na mieru . Osadili ho do priestoru nad dvere vo veľkej jedálni a slávnostne odhalili 15. mája 1932.

Zdroj: www.ensanahotels.com

Scroll to Top