Tipy na výlety v okolí Piešťan

V blízkom okolí Piešťan je možné absolvovať viacero zaujímavých výletov. Milovníci hradov sa môžu vydať po stopách krvavej grófky a navštíviť Čachtický hrad a Vrbové. Históriou dýcha Kostolec v obci Ducové. Vodná nádrž Sĺňava ponúka široké možnosti športového vyžitia. Vyhľadávanou atrakciou sú aj prírodné kúpaliska v okolí Piešťan.

Čachtický hrad

Čachtický hrad sa nachádza v národnej prírodnej rezervácii Malé Karpaty. Hrad postavený v 13. storočí sa vypína v nadmorskej výške 375 m. n. n. Počas svojej najväčšej slávy vystriedal viacero majiteľov. Najznámejšou majiteľkou hradu bola nepochybne grófka Báthoryová, vďaka ktorej je hrad opradený mnohými povesťami. Do dnešného dňa sa z hradu zachovali len ruiny. Hrad ponúka malebný výhľad na okolité vrchy Malých Karpát, Myjavskej pahorkatiny a Považského Inovca.

 • vzdialenosť od Piešťan: 20 km 
 • prístup: 20 minút pešo z parkoviska pod hradom, 45 minút pešo z centra Čachtíc

Otváracie hodiny a vstupné

Počas hlavnej sezóny (júl, august) je hrad otvorený každý deň od 10:00 do 18:00. Ostatné mesiace je hrad pre verejnosť sprístupnený každý deň okrem pondelka. V januári a februári je hrad pre verejnosť uzatvorený. Základné vstupné na hrad stojí 3 €. Viac informácií o otváracích hodinách a vstupnom nájdete na oficiálnej stránke hradu.

piestany cachticky hrad

Sĺňava

Vodná nádrž Sĺňava je najznámejšia vodná plocha nachádzajúca sa v blízkosti Piešťan. Táto rekreačná plocha vďačí za svoje meno vysokému počtu slnečných dní v roku. Ponúka výbornú príležitosť na prechádzky, cyklistiku, korčuľovanie a športy ako sú vodné lyžovanie, kanoistika, veslovanie, windsurfing či jachting. Súčasťou nádrže je aj umelo vybudovaný vtáči ostrov Čajka, ktorý je chránenou prírodnou rezerváciou zapísanou na zozname UNESCO. 

 • vzdialenosť od Piešťan: 5 km
 • prístup: pešo z Kúpeľného ostrova

Okrem Sĺňavy nájdete neďaleko Piešťaň aj ďalšiu vodnú nádrž Čerenec.

Vrbové

Mestečko Vrbové leží severozápadne od mesta Piešťany. Mesto je známe najmä vďaka slovenskej šikmej veži. Ide o zvonicu postavenú v roku 1830. Po dlhotrvajúcich dažďoch sa veža náhle naklonila, vďaka čomu sa z nej stala turistická atrakcia. Ďalšou atrakciou je budova židovskej synagógy.

 • vzdialenosť od Piešťan: 10 km

Ducové

Architektonická lokalita Kostolec sa nachádza na skalnatom vrchu nad obcou Ducové. Výstup na Kostolec je nenáročný. Cesta na vrchol vedie poľnou cestičkou z obce a trvá približne 10 minút. Na vrchole sa nachádzajú zvyšky veľkomoravského dvorca z 9. storočia. Okrem toho vrchol poskytuje aj pekný výhľad na okolitú krajinu.

 • vzdialenosť od Piešťan: 9 km
 • prístup: 10 minút pešo z obce Ducové

Beckov

Národná kultúrna pamiatka hrad Beckov pochádza z 12. storočia. V roku 2010 bol hrad zrekonštruovaný a odvtedy je prístupný pre verejnosť.

 • vzdialenosť od Piešťan: 32 km
 • vzdialenosť od Dudiniec je 19,1 km
 • prístup: 5 minút pešo z obce Beckov

Otváracie hodiny a vstupné

Hrad je verejnosti prístupný od marca do novembra. Otváracie hodiny počas jednotlivých mesiacov sezóny sa líšia. Najdlhšie je hrad otvorený v máji až septembri. Základné vstupné na hrad stojí 4 €. Podrobné informácie o otváracích hodinách a vstupnom nájdete na oficiálnej stránke hradu.

 • Expozícia je otvorená od apríla do novembra, denne od 9:00-16.00
 • Vstupné : Deti do 15 r. 0,50 €
 • Študenti, dospelí, dôchodcovia a ZŤP 1 €.

Scroll to Top