Kúpalisko Eva

Kultúrna pamiatka kúpalisko Eva leží priamo na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Areál kúpaliska disponuje celkovou kapacitou 1500 ľudí, ktorí si môžu užiť kúpanie v 3 bazénoch. Okrem kúpania majú návštevníci kúpaliska k dispozícii aj plážový volejbal, petang a kriket.

História

Kúpalisko Eva v Piešťanoch patrí medzi diela funkcionalistickej architektúry. Areál kúpaliska bol vybudovaný v rokoch 1933 až 1934. Autormi návrhu sú architekti F. Wimmer, V. Kolátor a A. Szönyiho. V čase svojho vzniku patrilo toto kúpalisko medzi najmodernejšie zariadenia svojho druhu v strednej Európe. Počas rokov prešlo viacerými rekonštrukciami a stavebnými úpravami. Detský bazén so šmýkačkou bol následne v areáli kúpaliska dostavaný v 21. storočí. Na kúpalisku trénovali aj viaceré naše plavecké hviezdy, ako napríklad Martina Moravcová.

Bazény

Na kúpalisku Eva sa nachádzajú 3 bazény s teplotou vody od 27 °C až po 38 °C. 

Plavecký bazén

Plavecký bazén má rozmery 50 x 18 m a teplotu vody 27 °C. 

Kľudový bazén

Okrúhly kľudový bazén je napustený termálnou vodou s teplotou 34 až 38 °C. 

Detský bazén

Deti si môžu na kúpalisku užiť bazén s rozmermi 7 x 3 m a teplotou vody približne 27 °C.

Otváracie hodiny a vstupné

Kúpalisko je v prevádzke počas letnej sezóny od mája do septembra. Základné vstupné na kúpalisko stojí 5,50 €. Podrobné informormácie o otváracích hodinách a vstupnom nájdete na oficiálnej stránke kúpaliska.

Scroll to Top