Turistické informácie Piešťany

Mesto Piešťany, ktoré je preslávené ako medzinárodné centrum liečby reumatických chorôb, ponúka okrem návštevy kúpeľov aj ďalšie zaujímavé formy vyžitia. Miestna príroda a výhodné podnebie sú ako stvorené na prechádzky a turistiku. Bohatá história nadelila mestu a jeho okoliu množstvo pamiatok, ktoré dodnes priťahujú návštevníkov zo širokého okolia. Dokonalý mix bohatej histórie, unikátnych liečivých prameňov, dobrej občianskej vybavenosti a peknej prírody robia z mesta vyhľadávanú turistickú lokalitu, ktorú každoročne navštívi množstvo turistov zo Slovenska aj zahraničia. 

Piešťanské informačné centrum

Piešťanské informačné centrum poskytuje všetky potrebné informácie pre návštevníkov mesta. Počas hlavnej turistickej sezóny je k dispozícii 7 dní v týždni. Aktuálne otváracie hodiny si pred návštevou môžete overiť na oficiálnej stránke informačného centra.

Kontakt

Piešťanské informačné centrum

Pribinova 2
921 01 Piešťany
+421 33 / 771 96 21
+421 33 / 771 96 22
www.pic-piestany.sk

Termálne kúpalisko Piešťany

Termálne kúpalisko Eva, ktoré je v prevádzke vždy počas letnej sezóny, sa nachádza na Kúpeľnom ostrove. Kúpalisko ponúka relax v 2 bazénoch a jeden bazén pre deti. Viac informácií o kúpalisku v Piešťanoch.

Okrem termálneho kúpaliska môžete navštíviť aj Mestskú krytú plaváreň v centre mesta Piešťany. Tá je návštevníkom k dispozícii celoročne.

Pamiatky a zaujímavosti

Mesto Piešťany je plné rôznych turistických atrakcii. Nachádza sa tu Balneologické múzeum približujúce históriu kúpeľníctva na Slovensku, múzeum veteránov, unikátny Kolonádny most aj nádherné historické budovy liečebných domov. Viac informácií o pamiatkach v Piešťanoch.

piestany kolonadovy most

Turistika

Okolitá príroda Piešťan ponúka široké možnosti na turistiku a cyklistiku. Obľúbenými cieľmi turistov sú Čertova pec, Havran, Striebornica či Sĺňava.

Výlety v okolí Piešťan

V blízkom okolí Piešťan sa nachádza viacero miest, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Milovníci hradov a histórie by nemali vynechať legendami opradený Čachtický hrad, hrad Beckov a veľkomoravský dvorec Kostolec. Slovenskú šikmú vežu nájdete vo Vrbovom, ktoré leží len pár kilometrov od Piešťan. Viac informácií o výletoch v okolí Piešťan.

Podujatia v Piešťanoch

Mesto Piešťany je známe množstvom podujatí. Každoročne sa tu koná viacero kultúrnych akcií, či už priamo v meste, v kúpeľoch alebo na miestnom letisku. Domáci obyvatelia, ale aj návštevníci Piešťan, sa tak rozhodne nudiť nebudú. Obľúbenými podujatiami sú napríklad festival Grape alebo Otvorenie kúpeľnej sezóny. Viac informácií.

Doprava v Piešťanoch

Mesto Piešťany je známe dobrou dopravnou dostupnosťou nielen zo všetkých kútov Slovenska, ale aj sveta. Priamo do mesta vedie diaľnica medzi Bratislavou a Žilinou, jazdia sem lokálne aj medzinárodné autobusy a vlaky a nachádza sa tu civilné medzinárodné letisko. Dostať sa do srdca Piešťan ľubovoľným dopravným prostriedkom je tak veľmi jednoduché. Viac informácií. 

Počasie v Piešťanoch

Mesto Piešťany sa môže pýšiť príjemných podnebím s množstvom slnečných dní do roka. Priemerná ročná teplota v Piešťanoch dosahuje 9,4 ºC, čo dokazuje, že aj miestne zimy sú pomerne mierne. Práve príjemná klima dokonale dopĺňa liečivé zdroje, vďaka čomu si návštevníci kúpeľov môžu užiť dokonalý oddych a relax.

Služby pre návštevníkov

Mesto Piešťany, ako väčšie okresné mesto, ponúka domácim obyvateľom, ale aj návštevníkom všetky potrebné základné služby. Nachádza sa tu viacero obchodov, lekárov, lekárni, nemocnica, pošta, reštaurácie a bary aj ďalšia občianska vybavenosť. Viac informácií o službách pre návštevníkov mesta Piešťany

Časté otázky

Áno, turisticko informačné centrum sa nachádza na adrese Pribinova 2, 921 01 Piešťany.

Áno, v meste Piešťany sa nachádza kúpalisko Eva na kúpeľnom ostrove a kúpalisko Linea na ulici Rekreačná.

Mesto Piešťany priťahuje návštevníkov predovšetkým vďaka kúpeľom. No rozhodne to nie je jediný dôvod, prečo sa do mesta oplatí zavítať. Pozrieť ďalšie atrakcie.

Scroll to Top