Doprava v Piešťanoch

Mesto Piešťany leží na západnom Slovensku v dobrej dostupnosti zo všetkých kútov Slovenska. Priamo do Piešťan vedie diaľnica z Bratislavy a zo Žiliny. Do mesta jazdia autobusy, vlaky a nachádza sa tu aj medzinárodné letisko.

Železničná doprava

Železničná stanica v Piešťanoch sa nachádza v blízkosti centra mesta, hneď vedľa autobusovej stanice. Presnú adresu stanice a jej otváracie hodiny nájdete tu.

Do Piešťan premávajú vlaky z okolitých dedín a miest a svoju zastávku tu majú aj rýchliky premávajúce na trase Bratislava – Košice. Vlakové spojenie z alebo do Piešťan si môžete vyhľadať na tejto stránke

Autobusová doprava

Do Piešťan jazdia medzimestské aj diaľkové autobusy. Cestovné poriadky všetkých medzimestských autobusov, ktoré jazdia z Piešťan do okolitých obcí, nájdete tu. Vyhľadať konkrétne spojenie či diaľkové linky, ktoré jazdia do Piešťan, môžete prostredníctvom nasledujúcej stránky.

MHD Piešťany

V meste Piešťany premáva 11 liniek MHD. Z mesta na Kúpeľný ostrov premávajú 2 linky MHD:

  • Linka číslo 1: Poliklinika – Kúpeľný ostrov, Balnea Grand
  • Linka číslo 11: N. Tesla – Kúpeľný ostrov, Balnea Grand

Cestovný poriadok MHD v Piešťanoch nájdete tu. Okrem MHD je možné na prepravu medzi Piešťanmi a Kúpeľným ostrovom využiť aj taxík.

Taxi služby v Piešťanoch

Preprava medzi kúpeľmi a mestom, no aj vzdialenejšími lokalitami, je možná aj prostredníctvom taxislužby. Cena za prepravu sa v jednotlivých taxislužbách môže líšiť. Zoznam piešťanských taxislužieb s ich kontaktnými údajmi nájdete tu.

Letecká dostupnosť Piešťan

Letisko Piešťany je medzinárodné civilné letisko. Nachádza sa približne 5 km od centra mesta. Z letiska premávajú charterové linky do Turecka a Egypta. Aktuálne informácie o prevádzke letiska a konkrétnych príletoch a odletoch nájdete na oficiálnej stránke.

Časté otázky

Najbližšie letisko sa nachádza priamo v Piešťanoch na adrese Žilinská cesta 597/81, 921 01 Piešťany.

Áno, v meste Piešťany premáva 11 liniek MHD.

Áno, v meste Piešťany sa nachádza vlaková stanica na adrese Dopravná 14, 921 01 Piešťany.

Mesto Piešťany je vzdialené od hlavného mesta Bratislava 85 km.

Scroll to Top