Podujatia v Piešťanoch

Piešťany sú známe podujatiami mestského, celoslovenského i medzinárodného významu. Konajú sa tu hudobné festivaly, filmové prehliadky, súťaže rozhlasových hier, koncerty a výstavy výtvarného umenia.

Podrobnejšie informácie o jednotlivých podujatiach v Piešťanoch v roku 2022 nájdete v aktualitách.

Podujatia mesto Piešťany

V meste Piešťany sa pravidelne koná množstvo kultúrnych podujatí. Či už ste fanúšikmi divadla, koncertov, jarmokov alebo iných podujatí, počas hlavnej sezóny si v Piešťanoch zaručene prídete na svoje. Viac o aktuálnych podujatiach v meste Piešťany nájdete na tejto stránke.

Piešťanské hody

Piešťanské hody predstavujú tradičné podujatie, ktoré sa v meste koná pravidelne v polovici augusta. Podujatie sprevádza slávnostná svätá omša, množstvo koncertov a sprievodných atrakcií pre deti.

Victoria Regia

Každoročná národná súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov s medzinárodnou účasťou. Súčasťou podujatia je súťaž v aranžovaní, kvetinový sprievod a ďalší sprievodný program.

Festival Grape

Festival, ktorý prináša víkend plný hudby a sprievodného programu, sa koná každoročne v auguste na letisku Piešťany.

Podujatia kúpele

Piešťanské kúpele pre svojich návštevníkov pravidelne organizujú množstvo podujatí. Pre návštevníkov je na začiatku týždňa vždy k dispozícií rozpis podujatí na nadchádzajúci týždeň. V ponuke sú klavírne koncerty, kúpeľné zábavy, výlety či odborné prednášky.  Aktuálne podujatia v kúpeľoch Piešťany môžete sledovať aj prostredníctvom facebookového profilu kúpeľov. Okrem toho sa v kúpeľoch koná aj viacero veľkých každoročných podujati.

Otvorenie kúpeľnej sezóny

Otvorenie kúpeľnej sezóny je každoročné podujatie s bohatým kultúrnym programom. Koná sa vždy na prelome mája a júna v areáli piešťanských kúpeľov. Súčasťou je aj požehnanie piešťanských liečebných prameňov.

Scroll to Top