Piešťanské Zlaté stuhy v roku 2022

Piešťanské podujatie Zlaté stuhy – Concours d´ Elegance pre milovníkov historických vozdiel a klasiky sa bude konať aj v roku 2022. Okrem historických vozdiel na vás čaká sprievodný program, pričom tento rok si organizátori uctia pamiatku Jána Horňáka, dlhoročného organizátora a zberateľa veteránov.

Zlaté stuhy vás prenesú do minulosti

Prehliadka historických áut v svetoznámom kúpeľnom meste Piešťany je veľkým lákadlom pre klientov piešťanských kúpeľov, ktorí sú tu na pobyte. 29. ročník podujatia sa bude konať 2. až 4. júna 2022. Historické vozidlá po tradičnej jazde okolím zaparkujú priamo na Kúpeľnom ostrove, takže si ich môžete pozrieť zblízka v plnej kráse. Aj majitelia vozidiel nosia dobové oblečenie, čo len umocňuje atmosféru a vy sa zrazu ocitnete v Piešťanoch desiatky rokov dozadu.

Prehliadka veteránov pred hotelom Thermia Palace

Napriek tomu, že hlavný a dlhoročný usporiadateľ podujatia Ján Horňák predčasne v novembri minulého roku zomrel, prezident Automotoklubu – VCC Piešťany Pavol Kušnír oznámil verejnosti, že podujatie Zlaté stuhy v roku 2022 bude. Presný program podujatia ešte nie je zverejnený, ale tradične sa pred hotelom Thermia Palace vždy konala prehliadka automobilov spolu so sprievodným programom, ktorý napokon vyvrcholil ohňostrojom. 

Zo súťaže krásy prehiadka historických vozidiel

Podujatie Zlaté stuhy nadväzuje na tradíciu súťaže automobilov už od roku 1932, kedy mala piešťanské kúpele v nájme známa rodina Winterovcov. Súťaž o najkrajší automobil pod názvom Concours d´ Elegance oslávi tento rok 90. výročie. Podujatie v tom čase zastrešovala známa rodina Winterovcov. Stálymi návštevníkmi podujatia boli aj známe osobnosti ako herec Vlasta Burian, či grófka Geraldína Apponyiová z Oponíc. Neváhajte a navštívte Zlaté stuhy v roku 2022 aj vy.

Zdroj: www.piestanskezlatestuhy.sk

Scroll to Top