Zážitkové prehliadky Piešťan každú sobotu

V termíne od 27.11 do 18.12.2021 sa môžete každú sobotu tešiť na zážitkové prehliadky Piešťan. Ako na to? Stačí si nasadiť slúchadlá a zažiť Piešťany ako nikdy pred tým! 

Zážitková prehliadka začína pri soche Ľudovíta Wintera na Kolonádovom moste každú sobotu o 10:00 a 14:00 hodine. Vstupenky na podujatie sú k dispozícii online na stránkach Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj zážitkov.

Zážitkové prehliadky Piešťan pod názvom ,,Piešťany podľa Wintera”

Zážitkové prehliadky mestom Piešťany ,,Piešťany podľa Wintera” vás prevedú kúpeľným mestom Piešťany a vdýchnu život historickým pamiatkam, ktoré vybudoval zakladateľ kúpeľov Ľudovít Winter. Zahĺbte sa do minulosti historických stavieb Kolonádového mosta, hotela Thermia, kúpaliska Eva či ďalších miest.

Stačí si nasadiť slúchadlá

Ak si nasadíte slúchadlá, preseniete sa do minulosti a odhalíte tajomstvá rodiny Winterovcov. Na zážitkovú prehliadku mestom Piešťany vám požičajú špeciálne slúchadlá, ktoré vás vtiahnu priamo do deja. Súčasťou programu budú aj výstupy v dobových kostýmoch ochotníckeho súboru Divadla na TrakOch a Univerzitného ochotníckeho divadla THE.ART.RE.

Kto bol Ľudovít Winter?

Ľudovít Winter sa narodil 1. novembra 1870 v Šahách a zomrel 15. septembra 1968 v Piešťanoch. Práve vďaka Ľudovítovi Winterovi, ktorého otec Alexander sa stal nájomcom piešťanských kúpeľov v roku 1889, dosiahli kúpele svetového mena.

Aktívne sa podieľal na prestavbe nielen kúpeľov. ale i mesta Piešťany. Počas jeho pôsobenia vo vedení piešťanských kúpeľov postavili významne stavby. Medzi tie najznámejšie patria Robotnícka nemocnica, Kursalon, Františkove kúpele či hotel Pro Patria. Zároveň podnietil aj výstavbu dovtedy najluxusnejšieho hotela na Slovensku – Thermia Palace. 

Počas druhej svetovej vojny bol deportovaný do koncentračného tábora v Terezíne. Po znárodnení kúpeľov v roku 1948 žil v ústraní a chudobe. Zomrel v roku 1968 a pochovaný je na cintoríne v Piešťanoch.

Napoleonove kúpele v Piešťanoch

Zdroj: www.krajzazitkov.sk

Scroll to Top