Kúpele Piešťany

Kúpele Piešťany sú už viac ako 200 rokov známe svojimi úspechmi v liečbe reumatizmu a ochorení pohybového aparátu. Vyhľadávané sú prevažne pacientmi s reumatickými a degeneratívnymi ochoreniami pohybového aparátu a v rámci rehabilitácie po operáciách a úrazoch. Ide o jedny z našich najznámejších kúpeľov. Pravidelne sa sem radi vracajú nielen slovenskí, ale aj zahraniční návštevníci. Nie nadarmo sa hovorí – kto raz vyskúša starostlivosť v piešťanských kúpeľoch, nebude chcieť ísť už nikde inde. 

História kúpeľov Piešťany

Prvá písomná zmienka o piešťanských kúpeľoch pochádza z roku 1549, no predpokladá sa, že miestne liečivé zdroje boli známe už omnoho skôr. Prvé kúpeľné domy začali v Piešťanoch vznikať koncom 18. storočia. Začiatok oficiálnej prevádzky kúpeľov je datovaný do roku 1830. Počas svojej éry kúpele vystriedali viacero majiteľov. Najvýznamnejšími boli Winterovci, ktorým môžu kúpele vďačiť za svoju neutíchajúcu slávu. Viac o histórii kúpeľov v Pieštanoch.

Pobyty v kúpeľoch Piešťany

Piešťanské kúpele ponúkajú pestrý výber liečebných aj relaxačných pobytov. Na svoje si tu príde každý, kto potrebuje aspoň na pár dní utiecť od problémov každodenného života a zregenerovať telo aj myseľ. Či už potrebujete uľaviť od zdravotných problémov alebo iba dobiť baterky, pobyt v kúpeľoch Piešťany bude tou správnou voľbou.

Liečivé zdroje v Piešťanoch

Za prírodné bohatstvo kúpeľov v Piešťanoch môžeme označiť unikátnu sírnu termálnu vodu a liečivé sírne bahno. Miestne liečivé bahno vďačí za svoje vlastnosti taktiež najmä liečivej vode. Piešťanské liečivé zdroje majú blahodárne účinky pri ochoreniach pohybového aparátu a reume, no osvečili sa aj pri liečbe mnohých ďalších zdravotných problémov. Viac o liečivých zdrojoch Piešťan.

Liečebné procedúry 

Kúpele Piešťany ponúkajú bohatú paletu procedúr nielen s využitím miestnych liečivých zdrojov, ale aj s pomocou rôznych fyzikálnych zdrojov. Na návštevníka čakajú unikátne bahenné zábaly a kúpele Bahnisko a Zrkadlisko, ktoré sú špecialitou len piešťanských kúpeľov. Samozrejmosťou je pestrá ponuka masáži, fyzikálnej terapie, fyzioterapie a rôznych vodoliečebných procedúr. Ako jedny z mála našich kúpeľov, ponúkajú Piešťany aj procedúry kladúce dôraz na mentánu rovnováhu a bio balance.

Poplatky v kúpeľoch Piešťany

Kúpeľný poplatok

Povinnosť vyberať od návštevníkov kúpeľný poplatok (daň za ubytovanie) je daná kúpeľom na základe zákona. Tento poplatok nie je zahrnutý v cene liečebného pobytu, ale platí sa až následne na recepcii hotela pri nástupe na pobyt. Oslobodení od platenia dane za ubytovanie v Piešťanoch sú osoby do 18 roku života, osoby s prechodným pobytom v meste a držitelia preukazu ZŤP.

Cenník kúpeľnej starostlivosti

Na základe zákona č. 577/2004 Z. z môže byť kúpeľná starostlivosť hradená čiastočne, alebo plne zdravotnou poisťovňou. Všetky indikácie, pri ktorých je možné pacientovi predpísať kúpeľnú liečbu a výšku jej úhrady, upravuje Indikačný zoznam pre kúpeľnú starostlivosť. V prípade nesplnenia podmienok na úhradu liečby zdravotnou poisťovňou môže klient navštíviť kúpele aj ako samoplatca. Takýto návštevník si hradí pobyt v kúpeľoch v plnej výške.

Scroll to Top