Kalendár podujatí v Piešťanoch 2022

Mesto Piešťany v spolupráci s rôznymi organizáciami každoročne pripravujú množstvo kultúrno-spoločenských podujatí. Práve preto sme pre vás pripravili stručný kalendár podujatí v Piešťanoch priebehu jari a letných mesiacov v roku 2022. Nevynechajte tieto najobľúbenejšie podujatia v Piešťanoch.

Načo sa môžete tešiť v Piešťanoch v roku 2022?

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pripravuje pre vás v roku 2022 viac ako stovku podujatí. Gro programu budú najmä medzinárodné festivaly, tradičné podujatia, menšie výstavy či komentované prehliadky, ale i mnohé novinky.

Práve vďaka obrovskému množstvu zaujímavých podujatí, sa mesto Piešťany a kúpele Piešťany riadia k obľúbeným dovolenkovým destináciám na Slovensku nielen pre domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Pripravili sme stručný prehľad toho najzaujímavejšieho, načo sa v Piešťanoch môžete tešiť v roku 2022.

Marec v Piešťanoch

V priebehu marca pozýva Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj na zážitkové prehliadky mesta Piešťany pod názvom Piešťany podľa Wintera.

Ak patríte k milovníkom turistiky, nevynechajte tradičné turistické podujatie, ktoré organizuje KST TJ Bezovec – Otvorenie 100 jarných kilometrov.

Máj v Piešťanoch

Prvého mája sa už tradične v Piešťanoch môžete tešiť na prvomájové oslavy a stavanie mája. Prvý májový týždeň zároveň prebehnú oslavy na počesť 110. výročia secesného kúpeľného hotela Thermia Palace.

Pre nadšencov lietania sa bude od 6.5 do 8.5. 2022 na letisku v Piešťanoch konať festival letectva s atraktívnym sprievodným programom.

Nebudú chýbať ani obľúbené Tradičné umelecké remeslá, ktoré sa budú konať od 20.5 do 22.5.2022 na Kúpeľnom ostrove.

Jún v Piešťanoch

V júni sa môžete tešiť napodujatie k medzinárodnému dňu detí. Všetkých milovníkom hudby pripomíname 67.music festival Piešťany, jedného z najstarších hudobných festivalov na Slovensku. Podujatie sa bude konať od 1.6 do 7.7.2022 v Dome umenia v Piešťanoch.

Od 2.6 do 4.6.2022 bude na Kúpeľnom ostrove prebiehať 29. ročník Piešťanských Zlatých stúh, kde sa vám predstaví to najkrajšie a najelegantnejšie z rady automobilov Concours d´Élégance.

Azda najobľúbenejším a najtradičnejším podujatím v Piešťanoch je Otvorenie kúpeľnej sezóny. Konať sa bude od 4.6 – 5.6.2022 na Kúpeľom ostrove.

Od 6.6 do 12.6.2022 na vás bude čakať noblesný Art Nouveau Festival – Zlatý vek Piešťan.

Art Nouveau patrí k najobľúbenejším podujatiam v Piešťanoch

Júl v Piešťanoch

V júli sa môžete tešiť na tradičné podujatie Bažant kinematograf, operetné kurzy Petra Dvorského, živé šachy pred hotelom Esplanade, či Country folk festival. Koniec mesiaca júl ukončí obľúbený Street Art festival pouličného umenia.

August v Piešťanoch

Druhá augustová nedeľa bude pre mnohých triatlonistov vrcholom sezóny. Nevynechajte majstrovstvá Slovenskej republiky v dlhom triatlone – Slovakman 226.

V auguste sa budú konať aj obľúbené Organové dni v termíne od 6.8 do 6.9.2022 v Dome umenia v Piešťanoch. Koncom leta sa uskutoční Historický deň v areáli Prírodného kina v Piešťanoch.

Koniec sezóny už tradične uzatvorí Victoria Regia 2022. Od 12. do 25. septembra sa uskutoční 29. ročník medzinárodnej súťaže v aranžovaní kvetov.

Na záver spomenieme ešte zaujímavú výstavu pod názvom História Kolonádového mosta vo virtuálnej realite, ktorá je návštevníkom k dispozícii od 02. 09. 2021 do 31. 12. 2022 v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste.

Kalendár podujatí v Piešťanoch počas hlavnej sezóny v roku 2022 je naozaj pestrý. Nepremárnite príležitosť navštíviť svoje obľúbené podujatie a rezervujte si pobyt v Piešťanoch počas vybraného podujatia radšej s predstihom.

Zdroj: https://kalendar.rezortpiestany.sk/podujatia

Scroll to Top