Festival letectva v Piešťanoch už tento víkend

Po dvojročnej prestávke sa návštevníci kúpeľného mesta Piešťany môžu tešiť na Festival letectva. Podujatie sa uskutoční od piatka 6. do nedele 8. mája na letisku v Piešťanoch. V rámci Festivalu letectva 2022 v Piešťanoch si organizátorská spoločnosť SSA pripravila pre návštevníkov počas všetkých troch dní bohatý program.

Festival letectva bude pripomienkou viacerých dôležitých udalostí

Piešťanský Festival letectva sa ponesie v znamení viacerých historických udalostí – 77. výročie konca druhej svetovej vojny a víťazstvo nad fašizmom, 100. výročie narodenia hrdinu druhej svetovej vojny letca Otta Smika, Deň Európy, vstup Slovenska do Európskej únie a 103. výročie tragického úmrtia Milana Rastislava Štefánika. 

Súčasťou festivalu sú rôzne letecké vystúpenia, výstava viac ako 70 kusov leteckej techniky z celej Európy aj výstava Vojenského leteckého múzea v Pieťanoch.

Program leteckého festivalu 2022

Program festivalu otvoria v piatok popoludní tri letové bloky, po ktorých bude nasledovať nočná šou, jeden jej blok bude za súmraku a druhý za tmy. Súčasťou programu bude aj dronová šou, akú Slovensko zatiaľ ešte nevidelo, vystúpenia leteckých akrobatov, balónová šou aj historické vystúpenia.

V sobotu a nedeľu sa môžu návštevníci tešiť aj na súboj medzi nebom a zemou – preteky monopostu F1 s lietadlom Delfín L29.

Program festivalu pre širokú verejnosť začína v piatok o 16:00. Nočná šou štartuje o 20:00. Piatkový program končí laserovou šou o 23:00. Sobotný program štatruje o 10:00. Večerný program je totožný s piatkovým. Ukončenie festivalu je v nedeľu o 16:30.

zdroj: festivalletectva.sk

Scroll to Top