SK CZ PL
Kúpele Piešťany
Hotely, ubytovanie, pobyty, wellness, história, informácie
 

Kúpele Piešťany: Poloha a doprava

Kúpele Piešťany sa nachádzajú v západnej časti Slovenska, pod svahmi Považského Inovca v údolí rieky Váh s jazerom Sĺňava. Malebné mestečko leží v nadmorskej výške 162 m, na rozlohe 4420 ha, má 32 tisíc obyvateľov.

 

 

Slovenské kúpele Piešťany, poloha.

Doprava automobilom do kúpeľov Piešťany

Do Piešťan sa zo smeru Bratislava aj zo smeru Žilina dostanete po diaľnici D1. V smere z Bratislavy nasleduje výjazd Piešťany za výjazdom Červeník. V smere zo Žiliny nasleduje výjazd Piešťany po výjazde Horná Streda. Z diaľnice sa po ceste číslo 499 dostanete priamo do centra mesta.

Doprava vlakom do kúpeľov Piešťany

V železničnej stanici Piešťany zastavujú všetky rýchliky na trati Žilina - Bratislava (Bratislava - Žilina), prípadne možnosť pricestovať zrýchleným alebo osobným vlakom z Bratislavy, Trnavy alebo z Trenčína. V stanici nezastavujú vlaky InterCity.
Cestovný poriadok

Doprava autobusom do kúpeľov Piešťany

Priame autobusové spoje premávajú do Piešťan z týchto miest: Bratislava, Ilava, Liptovský Mikuláš, Nitra, Nové Mesto n. Váhom, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Ružomberok, Trenčín, Trnava, Vranov n. Topľou, Vrútky, Žilina.
Cestovný poriadok

Doprava lietadlom do kúpeľov Piešťany

Letisko Piešťany je medzinárodné letisko, ktoré v súčasnosti slúži pre pravidelné medzinárodné charterové lety pre pacientov do/z piešťanských kúpeľov a nepravidelnú dopravu cestujúcich a carga. Od centra mesta je vzdialené asi 5 km.

Ubytovanie v kúpeľoch Piešťany

Rezervujte si pobyt v niektorom z hotelov v Piešťanoch, aby ste po bezpečnom cestovaní mali kde prespať a užiť si svoj pobyt v tomto nádhernom kúpeľnom meste.

 

Akciové pobyty / Pobyty / Hotely