SK CZ PL
Kúpele Piešťany
Hotely, ubytovanie, pobyty, wellness, história, informácie
 

Kúpele Piešťany: Okolie a voľný čas

Piešťany sú vďaka svojej polohe a jedinečnej športovej infraštruktúre rajom pre aktívnych ľudí. Vodné športy, plávanie, tenis, squash, jazdectvo, turistika, cykloturistika, zoskoky na padáku - to je len časť ponuky, ktorú tu nájdete.

Múzea a pamiatky v okolí kúpeľov Piešťany

Golf v okolí kúpeľov Piešťany

Okolie kúpeľov Piešťany, prvé golfové ihrisko na Slovensku.

V roku 1914 bolo v Piešťanoch založené prvé golfové ihrisko na území Slovenska a jedno z prvých vo vtedajšej Rakúsko-Uhorskej monarchii. Iniciátorom jeho výstavby bol Imrich Winter zo slávnej meštianskej rodiny Winterovcov, ktorí boli prenajímateľmi a významnými budovateľmi Piešťanských kúpeľov. Ihrisko, ktorého súčasťou bola aj strelnica, sa nachádzalo priamo na Kúpeľnom ostrove a zvýšilo atraktívnosť už vtedy svetoznámych kúpeľov. Jeho príjemné prostredie poskytovalo možnosť oddychu a prechádzok golfistom aj negolfistom. Od roku 1917 tu bol golfový klub a usporiadal sa tu turnaj o Pohár grófa Erdödiho.

Tenis pri kúpeľoch Piešťany

Tenisový klub Kúpele Piešťany, okolie.

Piešťany sú známe okrem iného aj svojou tenisovou tradíciou. Priamo na Kúpeľnom ostrove v areáli kúpaliska Eva nájdu hostia a návštevníci mesta dva dvorce so sezónnou prevádzkou. Dvorce majú kvalitný antukový povrch a sú plne k dispozícii kúpeľným hosťom. Záujemcom zabezpečíme profesionálneho trénera či sparing partnera, prípadne je možné objednať si lekcie tenisovej školy pre začiatočníkov. Tenisoví nadšenci sú vítaní aj v tenisovom klube Kúpele Piešťany, ktorý má 13 otvorených dvorcov (11 s antukovým povrchom, 2 betónové) a dva detské kurty. Okrem otvorených dvorcov môžu tenisti využiť aj dva kryté kurty s umelým povrchom a celoročnou prevádzkou. Pre začiatočníkov sú k dispozícii aj štyri cvičné steny. Tenisový klub sa nachádza v mestskom parku, neďaleko od kúpeľného hotela Park a ponúka kompletné služby vrátane požičiavania športového náčinia, služieb skúsených trénerov a sparingpartnerov. Tenisové kurty sú atraktívne nielen pre individuálnych hostí a návštevníkov Piešťan, dokážeme ich využiť aj na organizáciu rôznorodých tenisových turnajov s kvalitnými servisom a doplnkovými a regeneračnými službami pre účastníkov.

Kúpalisko Eva v okolí kúpeľov Piešťany

Okolie kúpeľov Piešťany, kúpalisko Eva.

Kúpalisko Eva, ktoré oslávilo už 70. výročie svojho otvorenia, je domovom piešťanských plavcov a vodných pólistov. Bolo odrazovým mostíkom pre viacerých vrcholových plavcov. Za všetkých stačí spomenúť olympijskú medailistku a piešťanskú rodáčku Martinu Moravcovú. Eva je magnetom hlavne v lete. Má vonkajší i vnútorný bazén, trávnaté plochy sa využívajú na volejbal a kriket. V areáli kúpaliska sú dva antukové tenisové dvorce, ihrisko na plážový volejbal a streetball.

Vodné športy v okolí kúpeľov Piešťany

Vodné športy na rieke Váh a jazere Sĺňava v okolí kúpeľov Piešťan.

Rieka Váh a jazero Sĺňava sú ideálne pre vodné športy, kanoistiku, jachting, člnkovanie. Vodná nádrž Sĺňava s plochou 4,3 km2 sa nachádza medzi mestom Piešťany a obcou Drahovce. Za svoje pomenovanie vďačí vysokému počtu slnečných dní v roku. Na nádrži nájdete vodnolyžiarsky vlek, lodenicu, v blízkosti camping. Okolo priehrady je vybudovaná dvanásťkilometrová asfaltová trasa po hrádzi pre peších aj cyklistov (cez hať sa dá prejsť od mája do septembra, pondelok až piatok od 15:00 a cez víkend od 10:00 hod. do 20:00 hodiny). Na vyhliadkovú plavbu po Sĺňave sa môžete vydať loďou Xénia kotviacou pri Kolonádovom moste v Piešťanoch. Súčasťou nádrže je umelo vytvorený vtáčí ostrov, ktorý je chránenou prírodnou rezerváciou, zapísanou UNESCO. Vyskytujú a hniezdia tu vzácne druhy vtákov, je hniezdiskom čajky sivej.

Lyžovanie pri Piešťanských kúpeľoch

Neďaleké Ski centrum Bezovec ponúka 5 lyžiarskych vlekov a zjazdové trate s dĺžkou od 300 do 600 m. Novinkou je umelé zasnežovanie a večerné lyžovanie. V lete nájdu milovníci lyžovania v Piešťanoch všetky podmienky pre vodné lyžovanie na jazere Sĺňava v Ratnovskej zátoke, len na skok od Kúpeľného ostrova.

Lyžiarske stredisko Bezovec

 

Akciové pobyty / Pobyty / Hotely