SK CZ PL
Kúpele Piešťany
Hotely, ubytovanie, pobyty, wellness, história, informácie
 
22.05.2011 12:23

Kúpele Piešťany privítali potomkov svojich zakladateľov

Piešťany sa zažili na historickú chvíľu. Do mesta sa prišli pozrieť Witnerovci – pätnásti potomkovia zakladateľov kúpeľov, ktorý vytvorili z obyčajnej dediny svetoznáme miesto. Prvé stretnutie rodu Winterovcov v Piešťanoch sa konalo 21. mája tohto roku. Stretnutie zakladateľov Kúpeľov Piešťany …

 

Piešťany sa zažili na historickú chvíľu. Do mesta sa prišli pozrieť Witnerovci – pätnásti potomkovia zakladateľov kúpeľov, ktorý vytvorili z obyčajnej dediny svetoznáme miesto. Prvé stretnutie rodu Winterovcov v Piešťanoch sa konalo 21. mája tohto roku.

Stretnutie zakladateľov Kúpeľov Piešťany mal úspech

Z Francúzska a USA malo navštíviť Piešťany okolo pätnásť Winterovcov. Nakoniec sa zišlo dokopy 34 ľudí. V roku 1888 sa Alexander Winter stal nájomcom piešťanských kúpeľov. „Som neuveriteľne šťastná, že sa mi takéto veľkolepé stretnutie podarilo zorganizovať,“ presvedčivo hovorí Daniela Miháliková, riaditeľka piešťanského hotela Sandor Pavillon.

Hostia bývali v hoteli Sadron Pavillon

Organizátori stretnutia rodiny Winterovcov sa zdržali v meste niekoľko dní. Veľkolepé oslavy vyvrcholili odhalením busty Alexandra Wintera, otca piešťanských kúpeľov. Na organizácii sa podielalo aj mesto Piešťany. „Winterovci budú v šiestich izbách a apartmánoch, vrátane prezidentského apartmánu v hoteli Sandor Pavillon, ktorý si pred 98 rokmi postavili,“ s úsmevom prezrádza Daniela Miháliková.

Organizátori nepodcenili ani menu, ktoré bolo pripravené v štýle á la Ľudovít Winter a bolo založené na najobľúbenejších jedlách zo slávnej winterovskej éry, vrátane najobľúbenejšieho jedla otca kúpeľov, ktorými boli lekvárové perky s makom. „Pokiaľ ide o alkohol, má to byť prekvapenie zo strany hotela – jeden nápoj totiž dostane prívlastok „Winterov“. Časť reštaurácie sme prerobili na rakúsku-uhorskú, aby sa tu cítili ako doma,“ dodáva D. Miháliková.

Winterovci okrem minimálne trojdňového pobytu v Piešťaňoch navštívili aj Bratislavu a Viedeň.

Spracované podľa článku dostupného na vas.cas.sk

 


 

Akciové pobyty / Pobyty / Hotely