SK CZ PL
Kúpele Piešťany
Hotely, ubytovanie, pobyty, wellness, história, informácie
 
01.06.2011 07:40

Kúpele Piešťany a ich okolie – Na horskom bicykli Považským Inovcom

Okolie Kúpeľov Piešťany je ideálne pre krátke výlety a cyklotúry. Milovníci horských bicyklov teda môžu navštíviť okolité lúky a kopce, ktoré Kúpele Piešťany obklopujú a pokochať sa výhľadmi na celú dolinu. Najkrajšie vyhliadky je možné nájsť z hrebeňa Považského Inovca, …

Okolie Kúpeľov Piešťany je ideálne pre krátke výlety a cyklotúry. Milovníci horských bicyklov teda môžu navštíviť okolité lúky a kopce, ktoré Kúpele Piešťany obklopujú a pokochať sa výhľadmi na celú dolinu. Najkrajšie vyhliadky je možné nájsť z hrebeňa Považského Inovca, ktorý sa nachádza severovýchodne od Kúpeľov Piešťany.


Túru na Považský Inovec je možné začať na Krajinskom moste, priamo v Kúpeľoch Piešťany, z ktorého sa pokračuje smerom na Červenú vežu. Na jej vrchole sa odbočí na štrkom vysypanú cestu, lemovanú alejou javorov. Odtiaľ sa pokračuje po modrej turistickej značke na Havran, čo je najvyššie položené miesto na ceste Piešťany – Topoľčany.

Z aleje sa otvárajú jedinečné výhľady na vodnú nádrž Sĺňava s vtáčím ostrovom uprostred, na časť kúpeľov s hotelmi, na obzore sa tiahnu aj Malé Karpaty s Čachtickým hradom a za dobrej viditeľnosti je dokonca vidieť aj vysielač Kamzík v Bratislave. Práve toto miesto je ako stvorené na malý relax.

Ďalej je možné pokračovať po modrej značke pri vile Balchus, až na Havran, cyklisti prekrížia hlavnú cestu, ktorá vedie do Topoľčian a potom sa napoja na hrebeňový chodník Považským Inovcom. Z hrebeňa sa otvárajú krásne výhľady na Moraviansku dolinu, v pozadí s Kostolcom nad obcou Hubina. Na jeho vrchole sa nachádza zrekonštruovaný veľkomoravský veľmožský dvorec.

Pred Marhátom sa nachádza lesná cesta, vedúcu skratkou na Jelenie jamy, pod kopcom je vidieť kaplnku sv. Juraja. Ide o jednu z najstarších dochovaných pamiatok svojho druhu na našom území. Z Jeleních jám je možné sa spustiť asfaltovou cestou pod Kostolný vŕšok a po príjemných lesných cestách sa zrazu ocitnete na lazoch Stará Lehota.

Cieľ trasy je chata Chirana pod Bezovcom. Pri chate sa však túra končiť nemusí, ak máte ešte dostatok síl, odporúča sa navštíviť aj hrad Tematín  a Lúčanskú dolinu. Pre tých, ktorí sa chcú vrátiť naspäť, vedie z chaty asfaltová cesta do  Modrovej a následne do Piešťan. Po takejto túre si v kúpeľoch určite zaslúžite poriadny  relax a zregenerujete svoje telo v bazénoch s termálnou vodou či pri rôznych procedúrach, ktoré ponúka Váš hotel.

Text bol spracovaný podľa článku Jaroslava Dudu, uverejnenom v Krásach Slovenska.

 


 

Akciové pobyty / Pobyty / Hotely